Портников: Найбільший ворог України.

Украина: https://www.facebook.com/dyvannasotnya

Найбільший ворог України — не Володимир Путін.

Найбільший ворог — нерозуміння цілей Володимира Путіна. Саме тому кожен, хто вважає себе розуміючим ці цілі, дозволяє собі коментувати зміст поїздок Ангели Меркель і Франсуа Олланда в Київ і Москву, мінські домовленості, ситуацію під Дебальцево, концентрацію російських військ у Маріуполя, пише Віталій Портніков.

Кожен такий коментатор впевнений, що він-то напевно розгадав Путіна — а ось наївні Меркель і Порошенко нічого не розуміють, потрібно їм скоріше пояснити — і все налагодиться.

Але, на відміну від критиків, Порошенко чи Меркель розмовляють з Путіним — НЕ телевізійним, а цілком реальним. І саме під час цих бесід російський президент висловлює їм свої справжні «хотілки» і пояснює, що буде, якщо з ним не погодяться. І західним співрозмовникам Путіна, і українському президентові доводиться маневрувати в цьому бурхливому морі сутінкового свідомості, погроз і фантазій — і, звичайно, реальних можливостей російського президента, які він із задоволенням демонструє — хоча б у передмістях все того ж Маріуполя.

Отже, чого ж хоче Володимир Путін? Все того ж — повного і беззастережного контролю над Україною з подальшим її включенням в Євразійський союз. Україна — всього лише фрагмент великого геополітичного плану Кремля по відновленню колишньої могутності Радянської імперії. У цьому плані є місце і колишнім радянським республікам, які повинні стати частинами нового протогосударства — Євразійського Союзу, і країнам Балтії та Центральної Європи, які повинні бути включені в нову сферу впливу Москви. Але зрозуміло, що без України нічого цього здійснити не вдасться — і саме тому Путін так болісно поставився і до можливості підписання Україною угоди про асоціацію з ЄС, і до Майдану.

Саме тому Путіну не потрібні ні Крим, ні Донбас. Крим повинен був стати всього лише спусковим гачком для «повстання в Новоросії», доказом того, що коштує всього лише зустріти оплесками важливих зелених чоловічків — і тебе візьмуть в багату щасливу Росію. Вторгнення на материк стало всього лише частиною цього плану — причому плану захлинувшимся, вдалого лише там, де населення протягом усього періоду незалежності було фактично позбавлено навіть зачатків громадянської свідомості, а еліта — тотально корумпована і перетворена на особисту гвардію місцевих князьків. І тепер Путін змушений діяти на вузькій смужці землі в Донбасі. Яку, втім, він уміло використовує для дестабілізації ситуації у всій решті України і блокуванню можливостей нашого нормального розвитку.

Саме тому Україна так зацікавлена ​​в світі, а Путін — у війні. Саме тому наші інтереси повністю співпадають з інтересами наших західних союзників, а Путін опинився в повній самоті. Саме тому будь-яке припинення військових дій грає на руку нам і б'є по Путіну. Що робити Путіну в ситуації, коли війни немає? Віддавати Донбас під український контроль? Але це абсолютно безглуздо, тому що неясно, навіщо він всі ці місяці воював за свою улюблену «Новоросію». Перетворювати відторгнуті території в якесь нове Придністров'я? Але це ще більш безглуздо, так як таке Придністров'я, навіть офіційно визнане Москвою як нова держава, не зможе вплинути на геополітичний вибір України — до того ж у Росії тепер просто немає грошей ні на це нове придбання, ні навіть на попередні. Воювати? Так, це вихід, і Путін на нього, швидше за все, вирішиться — але це потягне за собою новий виток конфронтації із Заходом, нові санкції, падіння курсу рубля, який тепер, після краху російських рейтингів не врятує навіть зростання нафтових цін.

Так, я не збираюся виглядати променистим оптимістом і стверджувати, що Путін не може зайняти ще якісь міста в Донбасі чи спробувати дестабілізувати ситуацію в інших регіонах нашої країни. Може — але не більше того. Тому що — а що далі-то? Ну зайняв місто. Влаштував терористичний акт. Висадив десант. Почав шантажувати зривом поставок газу. Який у цьому всьому сенс? Що, ми після цього — станемо Тамбовської областю? А адже це саме те, чого він хоче — і чого ніколи не зможе добитися. Паралітик не бігатиме марафонську дистанцію, навіть якщо вважає себе її переможцем.

Найголовніше — Путін не може ні знищити Україну, ні змусити її підкорятися його гарячковій уяві. Україну можуть знищити тільки самі українці. Якщо будуть ідіотами. Якщо не віддадуть собі звіту в справжніх політичних цілях Путіна. Якщо не побачать стелі нинішніх можливостей власної влади і необхідності діяти в симфонії із західними союзниками. Якщо замість того, щоб чути биття власного серця — і голос свого розуму, що пояснює, що з цією країною не може відбутися ніякої трагедії — вони будуть слухати панікерів з соціальних мереж, нерідко проплачених ворогом, а часто просто дурних і неосвічених.

Дата публикации:

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.