Англійські лорди: ЄС і Британія проспали протистояння з Росією

Великобританія і Європейський союз в цілому «катастрофічно невірно оцінили» настрої Кремля
Украина: http://divannaya-sotnya.com.ua/
напередодні кризи в Україні, йдеться в різко критичній доповіді комітету у справах ЄС Палати лордів британського Парламенту.
Євросоюз недооцінив глибину російського неприйняття планів євроінтеграції України, а Британія не проявила «досить діяльної або помітної участі» в зусиллях по розв'язанню кризи, вважають лорди.
Причину цього вони вбачають у скороченнях бюджету, що призвели до того, що в Форін-офісі залишилося мало фахівців з Росії, а аналітична робота перестала розглядатися як пріоритет.
Члени комітету вказують, що аналогічні процеси відбувалися у зовнішньополітичних відомствах інших європейських країн, внаслідок чого дати «авторитетну відповідь» на ситуацію, що складається дипломатам не вдалося.
Занадто довго відносини ЄС з Москвою будувалися на «оптимістичному посилі», що Росія еволюціонує в демократичну країну.
З цієї причини, коли в 2013 році справа дійшла до підписання Угоди про асоціацію України з ЄС, ніхто в Європі не чекав, що Кремль поставиться до цього настільки вороже.
Уявлення про те, як реагувати на дії Москви в довгостроковій перспективі, також ні в кого в ЄС не було, йдеться в доповіді.
«Ніхто не міг передбачити»
Упущення британської дипломатії лорди вважають особливо прикрими тому, що Сполучене Королівство є однією чотирьох країн, що підписали в 1994 році Будапештський меморандум, який гарантує територіальну цілісність України.
Прес-секретар Форін-офісу у відповідь на критику з боку членів Палати лордів заявила, що ніхто не міг передбачити масштаб «невиправданого і незаконного» російського втручання на сході України.
«Вина за це цілком і повністю лягає на проросійських сепаратистів, підтримуваних російською владою, і тут ні при чому Угода про асоціацію, про яку ЄС і Україна вели переговори більш ніж за сім років до того, як Росія вирішила незаконно захопити, а потім анексувати частину території сусідньої країни », — продовжила прес-секретар.
«Якщо український народ бажає більш тісних соціальних, економічних і політичних відносин з ЄС, то він і повинен приймати це рішення, а не Росія», — підкреслила представниця британського МЗС.
Незадовго до оприлюднення доповіді, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон і голова Ради ЄС Дональд Туск по телефону обговорювали, як реагувати на насильство на сході України, що не припиняється, незважаючи на мінську угоду про припинення вогню.
«Пан Туск сказав, що ЄС буде пильно відстежувати ситуацію на місці в найближчі дні, і обидва лідери погодилися, що країни-члени ЄС повинні будуть відповідно переглянути відповідні дії Євросоюзу», — вказується в повідомленні Даунінг-стріт, 10.
«Я поки не знаю, чи можна вже вважати мінські переговори успішними, але все-таки роль Франції та Німеччини в цьому — роль чесних брокерів. Вони можуть домовлятися з Кремлем, сказав в інтерв'ю Бі-бі-сі фахівець з міжнародного розвитку в університеті Бірмінгема Едріан Кемпбелл. — А роль Великобританії — не включатися в ці переговори, тому що ми більш принципові і проти таких дій».

Дата публикации:

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.