Подолати корупцію. Три найважливіші кроки

Блог пользователя  Krivoborodoff: Подолати корупцію. Три найважливіші кроки

Чи можливо припинити та унеможливити зловживання владою на всіх рівнях? Та чи є в цьому сенс, коли стільки людей зацікавлені в її існуванні? І чи здатна на це структура чисельністю всього 700 осіб, як передбачає законодавство для Національного антикорупційного бюро України?

Я вірю, що це можливо. В історії є достатньо прикладів ефективного вирішення проблеми корупції. Багато хто вважає, що найкращим є азійський досвід, а саме: публічні страти корупціонерів, як це було в Китаї та Сингапурі. Страх, звичайно ж, потужний мотиватор. Але це не гуманно. Ми не азіати, у нас і так демографічна криза, ми не можемо собі дозволити знищувати стільки людей. Та й утримувати їх в місцях позбавлення волі не вигідно.

Я абсолютно впевнений, що треба створити умови, щоб корумповані посадовці добровільно відмовлялися від посад, а на їх місце ставали відкриті та відповідальні. Хоч це і звучить фантастично, але ми маємо винайти свій власний шлях та показати, що здатні вирішувати складні завдання цивілізовано та результативно.

Моя стратегія включає три головні кроки на шляху подолання корупції.


Крок 1. Систематизація.
Треба створити структуровану базу даних, яка буде відображати повну структуру державних посад. Саме посад, а не осіб. Щоб цією базою було зручно користуватися, шукати за Прізвищем, посадою, органом тощо.

Крок 2. Соціалізація.
Ця база має бути не довідником, а платформою спілкування. Треба інтегрувати її із усіма можливими соціальними сервісами, щоб будь-хто міг дуже швидко розмістити інформацію про суб’єкта влади на його сторінку в цій базі. Має бути можливість вставляти відео, посилання, коментувати, ставити лайк чи анти-лайк…

Крок 3. Організація.
Звісно ж, що без залучення громади, побороти корупцію не реально. Без активної участі суспільства ця боротьба втрачає сенс. Адже саме громада більш за все страждає від корупціонерів та найбільше зацікавлена в її подоланні. Маємо пам'ятати: спасіння тих, хто тоне — то справа тих, хто тоне! Треба створити потужну громадянську мережу із “зацікавлених” осіб, які б в своїх регіонах забезпечували нагляд за відповідними суб’єктами влади на регулярній основі, збираючи та розміщуючи в базу будь-які інформаційні повідомлення про цих суб’єктів, а також вчиняючи необхідні заходи впливу на корупціонерів для припинення правопорушень. Створити громадянську мережу — це означає надати людям необхідні інструменти, чітку інструкцію та необхідну підтримку. Це теж завдання до відкритої спільноти. Перш за все, програмістів.
Більше інформації про мою програму подолання корупції тут...

Дата публикации:

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.