У 2017 рокі ми переможемо загарбників і відправимо їх туди, звідки вони прийшли.

Американські сенатори Джон Маккейн, Ліндсі Грем та Емі Клобучар разом з президентом України Петром Порошенком відвідали підрозділ морської піхоти біля Маріуполя.
Під час свого візиту до України Маккейн подякував українським солдатам, які нині несуть службу далеко від своїх домівок.
«Також наша вдячність та наші молитви йдуть до тих, хто поранений та загинув, до їхніх родин та близьких. Ми цього ніколи не забудемо», – підкреслив американський сенатор.
Блог пользователя  Роман Франкович: У 2017 рокі ми переможемо загарбників і відправимо їх туди, звідки вони прийшли.
«Співпраця між нашими країнами є важливою для того, щоб в Україні були безпечні кордони. Наш меседж – 2017 року ми переможемо загарбників і відправимо їх туди, звідки вони прийшли», – пообіцяв високопосадовець.

Крім того, він звернувся до Президента РФ Владіміра Путіна: «А Путіну я хочу сказати, що він ніколи не зможе позбавити українців їхньої свободи та незалежності».

«Я хочу Вам надіслати найкраще від американського народу: ваша боротьба – це наша боротьба, і ми в ній переможемо разом», – запевнив Маккейн.
27 сенаторів США закликають Трампа не послаблювати санкцій проти Росії
У листі від 8 грудня, який підписали представники Республіканської і Демократичної партій, сенатори також закликають Трампа дозволити надати Україні летальну зброю.

«Зважаючи на те, що Росія продовжує агресію і відмовляється поважати територіальну цілісність України і суверенне право на вибір своєї долі, ми також повторюємо заклик щодо посилення політичної, економічної і військової підтримки України», – мовиться у листі.

Цей лист з’явився за кілька годин після того, як Сенат США ухвалив оборонний бюджет на наступний рік, у якому передбачене збільшення безпекової допомоги Києву до 350 мільйонів доларів.

Дональд Трамп, який має розпочати виконувати президентські обов’язки 20 січня, заявляв, що хоче примирення з Росією і висловлював сумніви щодо дієвості НАТО.

У квітні 2014 року Росія анексувала український Крим. Київ і Захід не визнають цього і вважають півострів й надалі українською територією.

Бойові дії на Донбасі тривають від квітня 2014 року. За цей час, за даними ООН, тут загинули понад 9,7 тисячі людей.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає
Американські законодавці напередодні чимало уваги приділили обговоренню можливих шляхів врегулювання конфлікту на сході України. Деякі сенатори запропонували до голосування власні поправки до законів, що передбачають допомогу Києву, передає «Радіо Свобода».
Сенатор від штату Огайо Роб Портман закликає американських законодавців посилити економічну, військову та політичну підтримку України. Під час своєї промови в Сенаті, Портман висловив упевненість, що без негайної американської допомоги Україні буде важко повернути до миру, стабільності і економічного процвітання.
«Ситуація в Україні в будь-який момент може стати некерованою. І насправді, новини зі Східної України в останні дні є особливо тривожними. Схоже, що останні атаки росіян і сепаратистів у бік українських позицій можуть бути останнім ударом по тому, що називалося перемир'ям. Росія збільшує свою агресію на європейському континенті», – сказав Роб Портман.
Сенатор закликає колег на законодавчому рівні протидіяти російському вторгненню. Він вносить законодавчу поправку про посилення американської військової бригади Страйкер, яка зараз базується в Латвії.
Документ передбачає виділення 371 мільйонів доларів на дослідження, розробки та закупівлі броньованих машин «Страйкер» з оновленою системою озброєння, які будуть служити виключно для американських військових в Європі.
«Американські підрозділи в Європі зараз роблять все можливе, щоб запевнити наших партнерів і продемонструвати американську підтримку, але вони роблять все можливе з тим, що мають в наявності. А у них недостатньо. Їх системи озброєння не відповідають вимогам їх місії, у разі, якщо їх закличуть. Їм треба могутніше зброя. Наприклад, їм треба замінити 50-каліберний автомати на 13-міліметрові гармати», – зазначив Роб Портман.
Сенатор Портман висловив стурбованість, що Сполучені Штати напередодні відкликали дві важкоозброєних бригади з Європи. Солдати, що служать у країнах Балтії, також незабаром мають залишити європейський континент.На думку сенатора Портмана, американські війська повинні залишитися неподалік українських кордонів на постійній основі.
«Наші військові бригади в Балтії перебувають на ротації і скоро повернуться додому в США. А що насправді потрібно – це їх постійна присутність там, саме це послужить сильним сигналом підтримки для наших партнерів у Європі», – підкреслив він.
Його колега сенатор з Техасу Джон Корнин пропонує протидіяти російської агресії за допомогою енергетичного тиску.
«Ми можемо використовувати наші величезні енергетичні ресурси не тільки для забезпечення внутрішніх потреб, а й для забезпечення наших союзників і партнерів, щоб зменшити їх залежність від таких поганих акторів як Росія. Ви знаєте, ефективними міжнародними санкціями є непрямі обмеження цін на нафту і газ. Ціни на нафту залишаться високими. А якщо їх знизити, він не матиме фінансування для нанесення тієї шкоди, про який йде мова», – сказав Джон Корнин.
Одна з поправок Джона Корніна зобов'язує розвідувальні служби США скласти оцінку енергетичних поставок в країни, що є сусідами Російської Федерації та надати їх президенту США для допомоги американським партнерам і союзникам: «Якщо наші союзники по НАТО чи партнери, як Україна чи Японія, попросять додаткового енергетичної допомоги із США, президент зобов'язаний буде затвердити це у визначені терміни, якщо він вважатиме це в інтересах Сполучених Штатів».
Нагадаємо, що в останні дні бойовики посилили свої атаки. Найбільше дісталося передмістю Донецька Мар'їнці.
Нагадаємо, у США чільний сенатор від Республіканської партії Джон МакКейн застеріг обраного майбутнього президента-республіканця Дональда Трампа від пом’якшення політики стосовно Росії. Будь-яке «перезавантаження» американсько-російських відносин було б небезпечним кроком, наголосив сенатор, що очолює комітет у справах силових структур Сенату і відомий своєю критикою Росії. Згадуючи про розмову обраного президента з президентом Росії, коли російський лідер закликав до поліпшення відносин, сенатор додав: «Таким заявам треба вірити не більше, ніж будь-яким іншим словами колишнього агента КДБ, що перетворив свою країну на тиранію, вбив своїх політичних супротивників, вторгся до сусідів, погрожував союзникам Америки і намагався підірвати американські вибори.

Президент України поінформував сенаторів про останню ситуацію на Донбасі, відзначивши ескалацію і недотримання Росією та бойовиками Мінських домовленостей.
Глава держави підкреслив, що Україні вдалося побудувати сильну армію з міцним духом. «Але ми боремось зі зброєю XX століття проти зброї XXI століття, оскільки Росія постачає на Донбас сучасне озброєння, використовуючи Україну як тестовий полігон для випробування новітніх зразків», – зазначив Петро Порошенко.
Президент подякував за сильну позицію США та підтримку України у складні часи, зокрема відзначив важливість спільних україно-американських навчань.
Глава держави також привітав законопроект, ухвалений Сенатом США щодо американського оборонного бюджету, який є символічною демонстрацією не тільки фінансової підтримки України. «Це не лише фінансова, економічна допомога, але і підтримка нашої безпеки», – підкреслив Петро Порошенко.
Сенатор Маккейн повідомив, що відвідує Україну, щоб засвідчити підтримку її незалежності, суверенітету та територіальної цілісності.
Він повідомив, що вже зустрівся з групою волонтерів. «Українці готові, боряться та будуть боротися за свободу. Приємно бачити таку організацію людей. Я був дуже вражений», – сказав сенатор.

У зустрічі також взяли участь сенатори Джон Баррассо та Том Коттон. З українського боку були присутні Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Турчинов, Міністр закордонних справ Павло Клімкін, заступники Глави Адміністрації Президента України Валерій Чалий і Андрій Таранов.
Підготував публікацію Шуховський Роман .

Дата публикации:

Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.