У концерні «Укроборонпром» почнуть збирати модернізовану версію – М4.

Блог пользователя  Роман Франкович Мамчур: У концерні «Укроборонпром»   почнуть збирати  модернізовану версію – М4.
США та Україна запускають спільне виробництво стрілецької зброї за стандартами НАТО, йдеться в меморандумі, який підписали 3 січня представники українських і американських підприємств оборонного сектору. Ідеться, зокрема, про сучасну модифікацію автоматів, які є на озброєнні в арміях країн-членів НАТО. У концерні «Укроборонпром» припускають, що перші зразки стрілецької зброї за американською ліцензією в Україні почнуть збирати навесні, а повний цикл виробництва, включно з набоями, планують налагодити упродовж 18 місяців.

Днями розпочався ще один українсько-американський проект, який передбачає встановлення автоматизованих систем віддаленого контролю за кордоном. Експерти оцінюють такий прорив у військово-технічній співпраці загалом позитивно, наголошуючи, що йдеться про кроки, необхідні для наближення української армії до стандартів НАТО.
Блог пользователя  Роман Франкович Мамчур: У концерні «Укроборонпром»   почнуть збирати  модернізовану версію – М4.
«Важливо, що Україна не має власного масштабного виробництва стрілецької зброї. А така угода зможе зробити якісний стрибок у переозброєнні армії та силовиків, яке вже відбулося у Польщі та інших країнах-членах НАТО, – стверджує експерт. – Ідеться про виробництво гвинтівки М16 чи боєприпасів до неї.

М16 розроблялася одночасно з автоматом Калашникова. Але йдеться про те, що в Україні вироблятимуть її модернізовану версію – М4. Вона і функціонально, і на вигляд відрізняється від традиційної М16. Так, автомат Калашникова, який нині на озброєнні в ЗСУ, – це вдалий модельний ряд, але він застарів, з урахуванням сучасних завдань, що стоять перед стрілецькою зброєю».

Меморандум про співпрацю, який передбачає, зокрема, постачання до України та виробництво в Україні стрілецької зброї за стандартами НАТО, підписали 3 січня українське державне підприємство «Укроборонсервіс», що є підрозділом концерну «Укроборонпром», та компанія Aeroscraft (США,Safes Las Vegas).

Така співпраця стала можливою завдяки тому, що напередодні Держдепартамент США дозволив американським підприємствам ділитися певними оборонними технологіями з українською стороною, зауважив після підписання меморандуму генеральний директор компанії Aeroc Ігор Пастернак.

31 грудня президент України Петро Порошенко разом із американськими сенаторами Джоном Маккейном, Ліндсі Ґремом та Еймі Клобучар відвідали командні пункти українських військових.
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.