Ігор Пастернак - я горжусь що я Українець.

Блог пользователя  Роман Франкович Мамчур: Ігор Пастернак -  я горжусь що я Українець.
Ігор Пастернак заснував компанію Aeros в Україні в 1987 і в основному робив прості безпілотні “аеростати” невеликих розмірів. Після розпаду Радянського Союзу він перемістив компанію в США і невдовзі став провідним підрядником Пентагона.І коли відбувся Майдан, я опинився в Києві і побачив своїми очима, коли через добу після того як стріляли, студенти, дівчатка підмітали на Грушевського, а 24 години до цього в них стріляли — я зрозумів, що я українець. І я зрозумів, напевно, приголомшливу річ — немає великої різниці в тому, щоб бути американцем і українцем. Ідея, принципи в людях настільки близькі, що якщо мене зараз хтось запитає, то я буду себе гордо називати українським американцем. Хоча до цього приїзду я був тільки американцем.Для мене честь називати себе українцем.


Про погляд українського американця на агресію Росії.


Коли ти виріс в СРСР і бачив все, розумієш, що це ніколи не були люди. Я поїхав від них. Те, що, на мій погляд, відбувається між Україною і Росією — це не Путін вирішує якісь проблеми свої з Україною, а це його внутрішні проблеми. Це те, чим займався СРСР. Як американець українського походження, я розумію, що це війна Путіна з Америкою.

Про допомогу Україні.


Це вже четвертий мій приїзд в Україну. Ми намагаємося допомогти у війні, бути одним з багатьох голосів, які лобіюють інтереси України в США. Ми виступаємо за те, що ми, як Америка, не зробили до кінця те, що повинні зробити стосовно України. І це наша національна безпека, це не тільки українська проблема. Ми намагаємося чимось допомогти в плані не тільки нашого обладнання, яке може бути корисним Україні, врятувати життя, але і в цілому.

В Україні є громадяни. Країну ще будують, але громадяни вже є. Якщо ми можемо чимось бути корисними, то ми шукаємо можливості допомогти.


Про те, як все починалося.


Це пов'язано зі Львовом — там завжди хочеться того, чого немає. Але, напевно, найвлучніша відповідь — так вийшло. Десь мені пощастило, мрія дитинства переросла у професію. Напевно, щось було у Львові, в повітрі, звичайно, воно там ще залишилося.

Ми всі почали у Львові.


Там ми змогли стати тим, ким хотіли стати. Це були 1992-1994 роки. Дирижаблями ніде не можна було займатися тоді і настав той момент, коли навіть у Львові цим не можна було вже займатися. У той час ми стали сприймати світ не просто з позиції, що ось Радянський Союз розпався, а саме як він розпався: все, що «відключалася» на секунду від «купив-продав» і розуміння, що потрібно швидко заробити гроші.

Про секрет успіху.


Мені якось один з моїх старих друзів, приїхавши до США, сказав: «У тебе тут вийшло, тому що ти зі Львова, ти там почав». І, напевно, він був правий. Тому що ми не розуміли, що те, що ми робили — це неможливо. Але виходило. І, напевно, школа початкова була у Львові, де нам просто щастило — ми почали з гуртка в школі, з якогось там громадського бюро при Львівському Політехнічному. Нам пощастило, що ситуація навколо нас змінювалася настільки швидко… і ми виявилися натренованими, тому що коли навколо тебе все змінюється і ти заходиш кудись, де ти нічого не розумієш, то у тебе виробляється інстинкт виживання.

Сьогодні Aeros – це найбільший виробник аеростатів і дирижаблів на Землі, його клієнти – уряди провідних країн світу та американське Міністерство оборони. “Я завжди мріяв побудувати Aeroscraft, і тому вкладав весь прибуток своєї компанії в це нове повітряне судно”, розповідає Ігор.

Ігор заснував компанію з випуску таких аеростатів і дирижаблів. Завдяки талантам Пастернака і його команди справа стала приносити мільйонні прибутки. Це підприємство сьогодні бере участь в програмах американського уряду щодо створення літальних апаратів майбутнього. Нещодавно Ігор Пастернак приїздив у справах до Києва — його компанія починає поставку в Україну систем для охорони кордону на узбережжі Азовського моря.

«Укроборонсервіс» та американська компанія «Aeroscraft» розпочинають виготовлення стрілецької зброї за стандартами НАТО в Україні. Першим проектом стане M16 WAC47 – це автоматична гвинтівка калібру 5,56 мм.


Статтю підготував Роман Романович Шуховський
Только зарегистрированные и авторизованные пользователи могут оставлять комментарии.